48) BİR FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIĞIN (CEVDET AKBAY) HALÜSİNASYONLARI (17.09.2013)

Mahir Cetin September 17, 2013 0
48) BİR FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIĞIN (CEVDET AKBAY) HALÜSİNASYONLARI   (17.09.2013)
Fethullahçı Müfteri Münafık Profesör Kimyager Öğretmen Cevdet AKBAY

Fethullahçı Müfteri Münafık Profesör Kimyager Öğretmen Cevdet AKBAY

BİR FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIĞIN (CEVDET AKBAY) HALÜSİNASYONLARI
Yazan: Septem Septimus (Ercüment ÖZER), https://twitter.com/septem_septimus
Mahir Cetin, 17 September 2013, libersite.com

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

ÖN NOT : Ercüment Özer (Septem Septimus, Tekircan, Mahir Çetin) Eski Bloglar ARŞİV (6 Ağustos 2011 ile 2 Aralık 2013 arası) :

http://septemseptimus.wordpress.com/2014/02/22/eski-bloglar-arsiv/

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *

BİR FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIĞIN (CEVDET AKBAY) HALÜSİNASYONLARI
Yazan: Septem Septimus (Ercüment ÖZER)

Aşağıdaki yazı “devlet memuru iken kaçarak ABD’ye sığınmış olan” Cevdet AKBAY isimli Fethullahçı şahıs hakkındadır. “DEMİŞTİM SİZE CEVDET AKBAY MECZUP DİYE DEĞİL Mİ” başlıklı yazı ÖNDER AYTAÇ’ın “DÜŞÜNCE ATÖLYESİ” isimli sitesinden aynen alıntılanmıştır. Yazının orijinalinin adresi şu :

http://www.dusunceatolyesi.com/onder-aytac/demistim-size-cevdet-akbay-meczup-diye-degil-mi-onder-aytac/

Cevdet AKBAY isimli şahıs, 1993-1995 yılları arasındaki büyük YURTDIŞI BURS YOLSUZLUĞU furyası kapsamında Amerikaya gönderilmiş olan Fethullahçılardan biridir. Onun ve benzerlerinin foyaları ve bölücü faaliyetleri ortaya çıkınca, Ergenekoncu eski YÖK Başkanı Kemal GÜRÜZ bunların bazılarını usulen geri çağırtmak zorunda kalmıştı. FAKAT SONRASINDA, bunların bölücü faaliyetleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmamış ve YÖK’ün içinde kurdurduğu düzmece bir aklama komisyonu marifetiyle hepsini Türkiye’deki görevlerine iade ederek kurtarmıştı. Burs yolsuzluğundan birinci derecede sorumlu kurum olan YÖK’ün yöneticileri de o şekilde kendilerini aklamış / kurtarmışlardı. Başta Fethullahçı Cevdet AKBAY olmak üzere “sözde mağdur şeriatçı müslüman” bazı burslular medyaya çıkarılarak 28 Şubat için DARBE ORTAMI hazırlamakta da kullanılmışlardır (aslında bölücü oldukları ve burs yolsuzluğu gizlenerek).

Ergenekondan ceza alan ve 28 Şubat darbesi kapsamında da yargılanmakta olan Kemal GÜRÜZ, 1993-1995 yılları arasındaki büyük YURTDIŞI BURS YOLSUZLUĞU furyasını, bursluların bölücü faliyetlerini sümen altı ettiğini, kurdurduğu aklama komisyonunu v.d. ilgili hususları itiraf etmiştir. Fethullahçı Cevdet AKBAY’ın adı da onunla benzer durumda olan Fethullahçı Osman KANDARA gibi şahıslarla birlikte 28 Şubat iddianamesinde / delil klasörlerinde yer almaktadır.

Bugün Türkiye’de hiç bir Türk üniversitesinin bulunmamasının temel nedeni işte o yıllarda yapılmış olan geniş kapsamlı yurtdışı burs yolsuzluğu furyası ve Fethullahçıların bugüne kadar “28 Şubat cuntacıları ve Ergenekoncular tarafından” hep korunup kollanmış olmalarıdır. Ergenekoncu taife, The Cemaati’in aslında kimlerin hizmetinde olduğunu domuz gibi bilir!. Fethullahçılar ile Türklerin arasındaki KÜRESEL BOYUTTAKİ husumet bugün de devam etmekte olup bu Haşhaşi tarikatın bir çok Türki cumhuriyetteki (ve Rusya Federasyonundaki) Türk düşmanı faaliyetleri yasaklanmış bulunmaktadır (darısı Türkiye’nin başına). Bu sayfadaki linklerde daha kapsamlı bilgiler de bulacaksınız.

Milliyetçi öğretim üyesi HABLEMİTOĞLU’nun Fethullahçılar tarafından öldürüldüğüne dair iddialar Ergenekon davasının ek delil klasörlerinde yer almaktadır. Burada ve buradaki linklerde adları geçen Doç. Ümit SAYIN, Fethullahçı Osman KANDARA, Fethullahçı Cevdet AKBAY gibi isimler o cinayetle de ilgilidirler. HABLEMİTOĞLU cinayetinin Fethullahçılar ve Ergenekoncular ile ilgisi konusunda yazacağım detaylı bir blog da olacak.

Benimle uğraşmayı uzun süredir (yaklaşık 20 yıldır) kendisine iş edinmiş olan bu Haşhaşi tipi ihanet örgütü, ticari işlerimi de bozmaya çalışmıştır. Bu kapsamda, Murat ÜLKER’in grubu, toplam 9.000 m2lik iki fabrikamın The Cemaat marifetiyle ve NİTELİKLİ YAĞMA yoluyla yağmalanmasından birinci derecede sorumludur. Bana karşı kullanabilmesi için cemaate SAHTE LEASING temin etmiştir. Tüm delliller (sahte leasing evrakı, sahte faturalar v.d.) tarafımdan savcılığa verilmiştir fakat savcılık harekete geçmemiştir. Kullanılan tüm şirketleri ve şahısları bloglarımda detaylı olarak açıklayacağım.

Şu linklerdeki yazılar da Fethullahçı Cevdet AKBAY, üyesi olduğu cemaat ve Ergenekoncularla bağlantıları ile ilgilidir.

1. KEMAL GÜRÜZ YURTDIŞI BURS YOLSUZLUĞUNU İTİRAF ETTİ
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/kemal-guruz-yurtdisi-burs-yolsuzlugunu-itiraf-etti/

2. BİR FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIĞIN (CEVDET AKBAY) HALÜSİNASYONLARI
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/bir-fethullahci-mufteri-munafigin-cevdet-akbay-halusinasyonlari/

3. HİZMETÇİLER ve 28 ŞUBAT
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/hizmetciler-ve-28-subat/

4. BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI HENÜZ BİTMEDİ – I
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/birinci-dunya-savasi-henuz-bitmedi-i/

5. FETHULLAHÇI MÜFTERİ MÜNAFIK CEVDET AKBAY’IN MAKALELERİ
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/fethullahci-mufteri-munafik-cevdet-akbayin-makaleleri/

6. ERGENEKONCU KATİLLERE AMERİKALI DESTEĞİ
http://cevdetakbay001.wordpress.com/2014/02/23/ergenekoncu-katillere-amerikali-destegi/

x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x

ÖZET (KONU BAŞLIKLARI):

- İKİ ŞEHİT ONA GÖRÜNMÜŞ
– GÖRÜNMEZLERİ İNKÂR EDENLERDEN DEĞİLMİŞ ÇOK ŞÜKÜR
– HZ. İSA’YI DA GÖRMÜŞ, ÖNCE RÜYASINDA SONRA DA AŞAĞIDAKİ GİBİ GERÇEKTEN
– HZ. İSA ŞEHRE GELMİŞ
– CEVDET AKBAY’IN İSEVİLERİN MEMLEKETİNE GİDİŞİ
– CEVDET AKBAY’A AYHAN SONGAR DESTEĞİ
– CEVDET AKBAY’IN İSEVİLERİN MEMLEKETİNE KAÇIŞI
– MEĞERSE ERGENEKON’UN HEDEFİYMİŞ

x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x

DEMİŞTİM SİZE CEVDET AKBAY MECZUP DİYE DEĞİL Mİ? – ÖNDER AYTAÇ

14 EYLÜL 2013
dusunceatolyesitr@gmail.com

Gelen bir e-mail bakın bana neler anlatıyor Cevdet Akbay ile ilgili. Ben de orijinal metne dokunmadan sizin ile paylaşmak istedim. İster inanın ister inanmayın aşağıdaki bölümler meczup Cevdet AKBAY’ın ekteki biyografisinden aynen alınmıştır.

Şöyle ki;

İKİ ŞEHİT ONA GÖRÜNMÜŞ

Kur’an okuyuşlarını hiç duymadım ama iki tane, floresan lambası gibi parlak şehidi şu iki dünya gözümle gördüm. Hayır, uykuda falan değildim, bas bayağı uyanıkken gördüm. Aralarında konuşarak çarşıya doğru gidiyorlardı. Korktuğum için ne dediklerini, hangi dilde konuştuklarını tam anlayamadım. Ezik topuklarını yola sürte sürte, takırrr, tukurrr sesleri çıkartarak yürüdüklerinden, şimdi onların Diyarbakırlı olabileceklerini düşünüyorum.

GÖRÜNMEZLERİ İNKÂR EDENLERDEN DEĞİLMİŞ ÇOK ŞÜKÜR

Maneviyatı güçlü, görünmezlere iman eden biriyim, çok şükür. Öyle, akılları gözlerine indiği için akılları tutulmuş, görünmezleri inkâr edenlerden değilim.

HZ. İSA’YI DA GÖRMÜŞ, ÖNCE RÜYASINDA SONRA DA AŞAĞIDAKİ GİBİ GERÇEKTEN

1990’ların başlarında Malatya’da, hem İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmenlik hem de İnönü Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yaparken Hz. İsa’yı (as) da gördüm. Üniversitede, Rektörlük binasının yanında, arkası bana dönüktü. İçime, “O Hz. İsa’dır, git ondan dua iste!” gibi bir his doğdu. Ben O’na doğru yaklaşınca O da yönünü bana doğru çevirdi; tebessüm ediyordu. Uzun boylu (takriben 1 metre 80 santim civarında), orta kilolu, saçları kahverengimsi, omuzuna kadar uzun ve dalgalıydı. İçinde kahverengi ve yeşil gibi kareli çizgiler olan, sarımsı bir ceketi vardı. Mübarek elini hasretle sıkarken, “Ya Hz. İsa, bana dua et ki Cenab-ı Allah ahirette beni Efendimiz’e komşu etsin!” dedim. Hiç konuşmuyordu, sadece onaylar gibi tebessüme devam etti.

Mübarek Zat’ı hazır görmüşken bir dua daha istedim. Bu ikinci isteğim onun pek hoşuna gitmedi, yüzündeki o güzel tebessüm birden kayboldu. Bir şey demedi ama yüz ifadesinden “Senden bunu beklemezdim!” veya “Sen bunun altından kalkamazsın” gibi bir mana çıkardım. İsteğim kötü değildi, gene maneviyatla ilgiliydi ama içine baharat gibi serpilmiş biraz da dünya vardı (hayır, kesinlikle mal ile ilgili değildi, ne olduğunu söyleyemem); malum, dünyada olduğumuz için aklımız hep onda. O’nun üzüldüğünü görünce ben de uyanıverdim. Bir rüyaydı gördüğüm.

HZ. İSA ŞEHRE GELMİŞ

Bir gün işten eve doğru giderken, üniversitede öğrenciyken birkaç arkadaşla beraber kaldığımız, altı işyeri olan evin sokağında gördüm o birkaç gün önce rüyamda gördüğüm Hz. İsa’yı. Şehre yeni gelmiş, adres arayan bir yabancı gibi dükkânların levhalarına bakıyordu. Arkası gene bana dönüktü; üzerinde de aynı elbiseler vardı. Bu sefer rüya değil, gerçekti. Şaşkın bir halde, “Bu, birkaç gece önce rüyamda gördüğüm Hz. İsa!” diye düşünüyor bir taraftan da O’nun bulunduğu sokağı kesen yolumda yürümeye devam ediyordum. “Yanına gideyim” diye düşünüyordum ama “Gidip de ne diyeceğim? ‘Merhaba, seni rüyamda gördüm, gerçekten Hz. İsa mısın?’ falan mı diyaceğim?” diyerek de kendime karşı koyuyordum. Eve gidene kadar kafamdaki “Gideyim mi, gitmeyeyim mi?” sorularıyla boğuştum. Sanki bir güç gitmeme engel oluyordu bir türlü gidemedim.

CEVDET AKBAY’IN İSEVİLERİN MEMLEKETİNE GİDİŞİ

Bir müddet önce gördüğüm Hz. İsa’ya gitmek nasip olmadı ama aldığım devlet bursuyla İsevilerin memleketi Amerika’ya gelmek nasip oldu. 1993 senesi Aralık ayının son haftası, ABD’nin Teksas Eyaleti’nin Austin şehrine gittim. Yaklaşık 7 ay yoğunlaştırılmış bir dil kursundan sonra 1994’ün sonbahar mevsiminde Louisiana Eyaleti’nin Baton Rouge şehrindeki Louisiana Eyalet Üniversitesi’ne (Louisiana State University) gittim.

Kemal Gürüz’ün YÖK başkanlığına getirilmesiyle 28 Şubat’ı yaklaşık bir sene önce, 1996’da yaşadım.

CEVDET AKBAY’A AYHAN SONGAR DESTEĞİ

Rahmetli AhmeT Kabaklı ve rahmetli Ayhan Songar köşelerinden sesimi duyurdular, Kanal 7 şikâyetime kulak verdi

CEVDET AKBAY’IN İSEVİLERİN MEMLEKETİNE KAÇIŞI

Disiplin soruşturması da lehime sonuçlandı. Baktım niyetleri kötü, her an bana komplo kurabilirler hukuk takmayanlarla olmuyor (28 Şubat Sürecinde hükümet dahil hiç kimse emniyette değildi, koca hükümeti bile yıktılar, malum), senelik izne ayrıldım, direk Solhan’a gelerek bazı formaliteleri hallettim, Bingöl’de pasaportumu aldım, ve Ağustos 1997’de tekrar ABD’ye geri geldim.

ABD’deki okulun verdiği bursla Yüksek Lisans ve Doktora derecemi aldım.

MEĞERSE ERGENEKON’UN HEDEFİYMİŞ

Mağduriyetimin üzerinden on sene geçmeden beni ispiyonlayan Ümit Sayın (o da ABD’de doktora yapıyordu) ve bursumu kestiren Kemal Gürüz (ve bilmediğim çok insan) Ergenekon’dan gözaltına alındılar. Demek farkında olmadan ta 1996’da Ergenekon’un hedefi olmuştum. Onların Ergenekon’u varsa bizim de Allah’ımız var…

Written by admin
Posted in ÖNDER AYTAÇ
Tagged with cevdet akbay, meczup

x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x  x

Aşağıdaki linkler de yukarıda adı geçen Cevdet AKBAY ile bağlantılıdır.

http://www.cevdet.net/tr.php

http://www.cevdet.net/en.php

https://eksisozluk.com/cevdet-akbay–2332872

http://www.nasname.com/a/derin-odadan-bomba-gibi-bir-ahlaksizlik-daha

http://www.odatv.com/n.php?n=evet-ben-fethullahciyim–1802101200

http://www.yasni.com/cevdet+abay/check+people/nasname

http://www.timeturk.com/tr/2012/09/29/onder-aytac-a-sok-suclama-ergenekoncu.html#.Uue67fujOH8

http://www.kuzeyinsesi.com/yazar-68-gulen_cemaati_ile_ak_parti_hukumeti_arasinda_catisma_var_mi.html

https://twitter.com/CevdetAkbay

Yorum Bırakın »

Yorum yazabilmek için giriş yapmış olmalısınız