Ekşi Sözlük’ün 35 Yazarına Kuran ve Muhammed Soruşturması

Arzach June 20, 2011 7

Aşağıda linkini vereceğim FriendFeed sayfasından detaylarına ulaşabileceğiniz gibi Ekşi Sözlük yazarı 35 kişiye savcılık tarafından ‘Kuran ve Muhammed hakkında ileri geri yazılar yazdıkları sebebiyle’ bir garip soruşturma başlatılmış durumda. İşin garip olan yanı bu konudan haberdar olmamıza sebep olan yazarın evine tebligatsız sivil polis gitmiş olması ve şube yerine evde ifade almak istemeleri.

Savcılık sözlük yönetimine ilgili yazıları silmeleri için uyarıda bulunduğu zaman yönetim ilgili entrylerin suç unsuru barındırmadığını belirterek savcılığın isteğine karşı çıktı deniyor. Bunun üzerine savcılık bu yazarların IP numaralarını istiyor ve olaylar gelişiyor. İşin garip tarafı, yazarların kapılarına sivil polis gidiyor ve davalılara herhangi bir tebligat sunulmuyor. Facebook’ta bu konu hakkında yapılan ufak bir tartışmaya katılan Ekşi Sözlük’ün ortağı ve avukatı konuyu yalanlamadığı gibi FriendFeed’de konuya dahil olan SSG’den de herhangi bir yalanlama gelmedi. Anlaşılan o ki savcılık ve emniyet cadı avına başlamış durumda.

Kuran ve Muhammed hakkında olumsuz düşüncelere mi sahipsiniz? Suç unsuru teşkil etmeyecek düşüncelerinizi internette dile mi getirdiniz? Artık her an elinde tebligat bile bulunmadan ifadenizi almaya gelebilecek resmi ya da sivil polislere hazırlıklı olun derim.

http://friendfeed.com/bukiskomunizmgelecek/20fd20a5/acil-az-once-kapya-iki-sivil-polis-geldi-bizim

Sözlük yönetiminin ise yazarlarına haklarında yasal işlem başlatıldığını haber verme ihtiyacı duymayışına dair:  http://www.libersite.com/?p=3002

http://www.libersite.com/?p=3010

Soruşturmaya düşen yazar sayısı 113’e yükseldi: http://www.libersite.com/?p=3023

Kanzuk Yalan mı Söylüyor? http://www.libersite.com/?p=3030

 

7 Comments »

 1. MeYo June 20, 2011 at 5:01 pm -

  ıyyy pis atayisler. ya ne olacağıdı?

  bunlar ulusalcı kemalist endoktrinasyonunun hezeyanları, batış çığlıkları.ohh olsun.

  bunlar akp hükümetinin turbo demokrasi eşliğinde yaptığı icraatleri çekemeyen ergenekoncu darbeci pkk’lilerin provokösyonları.

  kadın mıdır kız mıdır belli olmayan kişilerden doğma ekşi yazarlarının temelsiz uydurması bunlar !++44

  neyse ki halk bu ulusalcı gerizekalı mal öküz deli atayis alevi afedersiniz ermeni ekşi sözlük yazarlarını ciddiye almayacak kadar bilinçli. yoksa halimiz ne olur.

  alllah(ccc) muhafaza etsin bizi cehape zihniyetinden. amin.

Yorum Bırakın »

Yorum yazabilmek için giriş yapmış olmalısınız